13 Haziran 2015 Cumartesi

yeni kitaplarım


İnternetten sipariş verdiğim kitaplarım geldi. Bu ay bunlar okunacak. Bu kitaplardan Buket Uzuner'in Toprak isimli kitabı heyecanla bekliyordum,çıktı çıkacak derken üç yıl gibi uzun bir zaman geçti:( Toprak,  ''Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları''serisinin ikinci kitabı.İlki ''Su'' idi.Defne bir gazetecidir ve seride onun başından geçen olaylar ,Türk mitolojisi,kadim Kamanlık/Şaman geleneği anlatılıyor ve anlatılacak (Serinin devamı gelecek de kaç yıl sürer ömrüm yeter mi bilmem)
 Mitoloji hep ilgimi çekmiştir.Belki de arkeoloji okumalıydım. Arkeloji içimde uhde kalmasın diye ikinci üniversiteye Kültürel Miras ve Turizm bölümüne başladım geçen yıl. Ahh bu eskici ruhum...daha neler yaptıracak  bakalım:)


Bu kitabı ise geçen gün eşim almış. Midyat'ta bir ortaokuldaki Türkçe öğretmenimiz öğrencilerinin yazdığı öyküleri kitaplaştırmış. Takdire şayan bir durum değil mi? Öğrenciler için gurur duyulacak bir tecrübe. Öğretmen arkadaşımı da tebrik etmek gerek..Mutlu bir pazar günü geçirmeniz dileğiyle... Hoşça kalın..


42 yorum:

 1. güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler kitap oklumak güzeldir.


  http://microsoftteknolojileri.blogspot.com.tr

  YanıtlayınSil
 2. Değerli öğretmenimizi tebrik ediyorum. Çok ince bir düşünce gerçekten...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. öğretmenimiz öğrencilerine harika bir deneyim kazandırdı..

   Sil
 3. Gerçek öğretmenler başımın tacı. Her gün kitap okuyamasam da
  Mutlaka yastığımın altında bir kitap olur.

  YanıtlayınSil
 4. Keyifli okumalar canım. Ben her kitabın bir yolculuk olduğuna inanırım.Görünüşe göre epeyce seyahat edeceksiniz:) sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler canım.benim seyahatim uzun olacak:)) sevgiyle kal arkadaşım..

   Sil
 5. Ne güzel bir şey yapmışsınız ikinci üniversiteye başlamakla.Tebrikler size. Ve öğretmenin çocukların hikayelerini kitap haline getirmesi ile ömürleri boyunca gururla anacakları bir şey yapmış oldu...Bu tür güzel insanlar sayesinde iyilik , güzellik yaşatılabiliyor.. Siz de iyi ki paylaştınız bizimle, çok teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzellikler paylaşmak içindir:)kitabı alır almaz daha çok insana ulaşmalı dedim,çocukların,öğretmenimizin emeğine değmiş gerçekten güzel öyküler..Duyulmasında küçük de olsa bir katkım olsun istedim.İkinci üniversiteye gelirsek bu yıl beni zaman açısından zorladı,ahh günler 24 saatten uzun olsa da her şeye yetişsem:)

   Sil
 6. Midyattaki öğrencilerin yazıp derlendiği kitap manevi değeri yüksek olmasıyla çok ilgimi çekti.araştıracağım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten manevi değeri olan bir kitap.. umarım bulup okursunuz. aksi halde yardımcı olmaya çalışırım size..

   Sil
 7. güle güle okuyun ben de beklerim bloğuma =) kozmetikspikolojisi.blogspot.com.tr

  YanıtlayınSil
 8. Maalesef iş koşuşturmacası nedeniyle kitap okumaya fırsat bulamıyorum. Aslında bahane değil belki. Oysaki eskiden ne kadar çok kitap okurdum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. umarım fırsat bulursunuz,bazen koşturmacaya kapılıyoruz istediğimiz işlere zaman bulamıyoruz..

   Sil
 9. Blogtan da işten de kitap okyamıyorum ama blog okuyorum...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. blog okumak da güzeldir,ben de ona zaman bulamıyorum..ama eminim sen çok yoğunsundur,blogta nerdeyse her gün post yayınlıyorsun,iş de çok vakit alıyor zaten..
   sevgiler..

   Sil
 10. Hiçbirini okumadım, gerçi bu aralar kitaplardan da uzak kaldım. Değerlendirmelerinizi merakla bekleyeceğim; teşekkürler :)
  Sevgiler <3
  http://duygugoker.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 11. Kitaplar güzeldir, nefes almak gibidir hatta...keyifli okumalar size:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru bir yorum, nefes almak gibi okumak:) teşekkür ederim..

   Sil
 12. Buket Uzuner'in ikinci kitabını ben de merakla bekliyordum... Duyduğum iyi oldu. Okul hayatında da başarılar :) Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 13. Kitaplarla bu yaz çabuk geçecek, umarım zaman bulabilirsiniz.Ben de henüz okuyamadım ama Konstantiniyye Oteli'ni aldım, beklemede :) Öğrencilerin öykülerini merak ettim, onların gözünden dünyayı görmek ve en azından destek için kitabı almak gerekir diye düşünüyorum.Belki üçüncü okul olarak da Arkeoloji okursunuz, kim bilir :) Sevgilerimle...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kendime bu konuda kızıyorum, arkeoloji okumak için Mardin mükkemmel yerdi, beş yıldır da burdayım. Üçüncü okul potansiyeli var bende:)) hadi hayırlısı.. Sevgiler...

   Sil
 14. ben de cmt günü yeni kitaplar aldım başladım bile okumaya kitap gibisi yok ..

  YanıtlayınSil
 15. keyifli okumalar Sevgili Billur.

  YanıtlayınSil
 16. Huzur dolu bir yaz ve keyfli okumalar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Size de huzurlu mutlu bir yaz dilerim, sevgiyle kalın

   Sil